Müge Krespi

Müge Krespi

1986´da Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil tasarım bölümünü bitirdikten sonra İtalya ve İsviçre’de çeşitli mesleki çalışmalar yaptı.

Hemen sonrasında profesyonel iş hayatına girdi. 86’dan beri iplikten kumaşa, konfeksiyondan örmeye, ihracattan dekorasyona tekstil sektörünün hemen her alanında tasarımcı ve yönetici olarak çalıştı.

Bu süreçten sonra 2010 yılından beri de kendi adıyla tasarımlara yön vermeye başladı. Bir çok yurt içi ve yurt dışı ev, otel, tekne ve resmi kurum projelerinin tekstil giydirmelerine imza attı, saray tekstil uygulamalarına katkıda bulundu . Halen Nişantaşı ofisi ve atölyesinde , ekibi ile birlikte proje bazlı tekstil tasarımları alanında faaliyet gösteriyor. Mekana ve kişiye özel butik tasarımlar yapıyor.

2016 yılı yaz itibariyle adıyla bir perakende ürün koleksiyonu hazırladı..

Aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesinde öğretim görevlisi ve çeşitli ATHİB ve UTİB kumaş ve ev tekstili yarışmalarında jüri olarak görevler alıyor.

Evli, bir kızı bir de oğlu var..

Müge Krespi

Müge Krespi

1986'da Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil tasarım bölümünü bitirdikten sonra İtalya ve İsviçre’de çeşitli mesleki çalışmalar yaptı.

Abone Ol

Müge Krespi'yi takip et,
yeniliklerden haberdar ol.

Instagram

Müge Krespi Instagram

Takip Et